Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Страховій компанії «НАДІЙНА» присвоєно рейтинги


Изображение 1
09-11-2021

 

9 листопада 2021 року рейтинговий комітет РА "Стандарт-Рейтинг" прийняв рішення про присвоєння кредитного рейтингу / рейтингу фінансової стійкості (надійності) страховика Приватному акціонерному товариству «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «НАДІЙНА» (ЄДРПОУ 34350924) за національною шкалою на рівні uaА+. Страховик з рейтингом uaА+ характеризується високою фінансовою стійкістю порівняно з іншими українськими страховиками. Рівень стійкості чутливий до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов. Приймаючи рішення про присвоєння рейтингу, Агентство керувалося наступними висновками:

1. ПрАТ «СК «НАДІЙНА» відноситься до категорії середніх за обсягом валового бізнесу страховиків. За підсумками 9 місяців 2021 року порівняно з аналогічним періодом Компанія продемонструвала сталу динаміку обсягів валового бізнесу, але помітно збільшила обсяг чистого та операційного прибутку. Також діяльність ПрАТ «СК «НАДІЙНА» в аналізованому періоді характеризується приростом обсягів бізнесу за чистими та заробленими преміями. За підсумками трьох кварталів 2021 року Страховик більше 96% брутто-премій отримав від юридичних осіб.

2. За підсумками 9 місяців 2021 року 92,55% від валових премій Страховик отримав за договорами страхування фінансових ризиків. РА «Стандарт-Рейтинг» оцінює рівень диверсифікації бізнесу Страховика за видами страхування як низький. Водночас, діяльність ПрАТ «СК «НАДІЙНА» залишається прибутковою, при цьому, за 9 місяців 2021 року рівень прибутковості Страховика суттєво виріс. І хоча залежність від одного з видів страхування для ПрАТ «СК «НАДІЙНА» є високою, проте вплив такої залежності на фінансовий результат Страховика та на його стійкість є досить обмеженим.

3. В період з 30.09.2020р. по 30.09.2021р. обсяг підпроцентних активів ПрАТ «СК «НАДІЙНА» виріс на 2,22%. Підпроцентні активи Страховика були представлені коштами на депозитних рахунках в банках. В цілому, станом на кінець третього кварталу 2021 року на поточних та депозитних рахунках Компанії було розміщено 8,466 млн грн. Станом на 30.09.2021 р. кошти на рахунках Компанії перевищували її зобов’язання у 1,54 рази, а обсяг виплат за три квартали 2021 року – у 10,25 рази. На думку Агентства, ПрАТ «СК «НАДІЙНА» було сформовано більше ніж достатній запас високоліквідних активів для забезпечення безперебійної діяльності.

4. Станом на 30.09.2021р. ПрАТ «СК «НАДІЙНА» сформувала резерви в обсязі, який відповідає вимогам українського законодавства. Найбільша частка резервів (88,93%) складалась з резервів незароблених премій. За підсумками дев’яти місяців 2021 року рівень виплат Компанії склав 0,49%, що порівняно з середньо-ринковим показником є низьким рівнем, але є цілком прийнятним з урахуванням спеціалізації Страховика. При цьому, ПрАТ «СК «НАДІЙНА» має надлишковий коефіцієнт покриття виплат ліквідними активами, який за результатами 9 місяців 2021 року склав 1025%, що також позитивно впливає на стійкість Страховика.

5. Рівень забезпеченості зобов'язань Страховика капіталом за 9 місяців 2021 року, враховуючи зростання власного капіталу на фоні скорочення його зобов’язань, збільшився. Так, за період з 30.09.2020р. по 30.09.2021р. співвідношення між власним капіталом і зобов’язаннями ПрАТ «СК «НАДІЙНА» виросло з 417% до 942%, що відповідає більш ніж достатньому рівню забезпеченості власним капіталом, і навіть вказує на надлишкову балансову капіталізацію (розраховану за звітністю Компанії) Страховика.

6. Агентство зазначає, що рівень зовнішньої підтримки ПрАТ «СК «НАДІЙНА» Агентство вважає невизначеним, що є традиційним для компаній, чиїми засновниками (акціонерами) є фізичні особи. З огляду на надлишкову капіталізацію та високий рівень забезпечення високоліквідними активами, найближчим часом зовнішня фінансова підтримка від акціонерів ПрАТ «СК «НАДІЙНА» не знадобиться.

Джерело: Рейтингове агентство "Стандарт-Рейтинг"


Экспертное мнение

Кредобанк готує на 2022 рік оновлення депозитних продуктів Кредобанк готує на 2022 рік оновлення депозитних продуктів
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ КРЕДОБАНК Зважаючи на темпи росту кредитування та... Далее
Глобус Банк робить акцент на залученні довгострокових депозитів Глобус Банк робить акцент на залученні довгострокових депозитів
Олена ДМІТРІЄВА , Перший заступник Голови Правління АТ КБ ГЛОБУС Для Глобус Банку... Далее
Найкращим депозитом в цьому році є вклад за продуктом «Онлайн» Найкращим депозитом в цьому році є вклад за продуктом «Онлайн»
Андрій ПРУСОВ , заступник голови правління Forward Bank На мій погляд, у першому кварталі 2022 року... Далее
Попит населення на депозити продовжує зростати Попит населення на депозити продовжує зростати
Артур МУРАВИЦЬКИЙ , Заступник Голови Правління ТАСКОМБАНКУ У довгостроковій перспективі тенденція... Далее
Відкривайте та поповнюйте депозити у 2 кліки Відкривайте та поповнюйте депозити у 2 кліки
Дмитро ЗАМОТАЄВ, Начальник Департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку За перше півріччя 2021 року депозитний... Далее
Депозитний портфель Forward Bank зріс на 1,62% Депозитний портфель Forward Bank зріс на 1,62%
Андрій КИСЕЛЬОВ, Голова Правління Forward Bank За підсумками 1-го півріччя 2021 року банку вдалося в повній... Далее

Архив раздела