Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Страховій компанії АРКС присвоєно рейтинги


Изображение 1
24-11-2021

 

24 листопада 2021 року рейтинговий комітет РА "Стандарт-Рейтинг" прийняв рішення про присвоєння кредитного рейтингу / рейтингу фінансової стійкості (надійності) страховика Приватному акціонерному товариству «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «АРКС» (ЄДРПОУ 20474912) за національною шкалою на рівні uaААА. Страховик з рейтингом uaААА характеризується виключно високою фінансовою стійкістю у порівнянні з іншими українськими страховиками. Приймаючи рішення про присвоєння рейтингу, Агентство керувалося наступними висновками:

1. АТ «СК «АРКС» відноситься до категорії дуже великих за обсягом бізнесу страховиків і є однією з найбільш динамічних компаній страхового ринку України. За 9 місяців 2021 року брутто-премії Компанії склали 2,501 млрд грн. Валовий бізнес Страховика за 9 місяців 2021 року виріс на 30,33%, чисті премії збільшились на 30,61%, а чисті зароблені страхові премії – на 20,61%. Аналізований період Компанія завершила з прибутком та високим рівнем рентабельності власного капіталу.

2. За підсумками 9 місяців 2021 року найбільша частка премій (58,96%) АТ «СК «АРКС» припадає на страхування наземного транспорту (крім залізничного), що вказує на наявність формальної спеціалізації Компанії на транспортному страхуванні. Виявлений рівень спеціалізації АТ «СК «АРКС», на думку Агентства, не несе суттєвої небезпеки для Компанії. За 9 місяців 2021 року АТ «СК «АРКС» продемонструвала вміння генерувати прибуток при відносно сталій структурі валового бізнесу. Також Страховик мав високий рівень клієнтської диверсифікації, отримуючи більше 60% валових премій від фізичних осіб.

3. Станом на початок четвертого кварталу 2021 року на рахунках Компанії було розміщено 639,946 млн грн, також Страховик володів портфелем державних цінних паперів (ОВДП) на 1,433 млрд грн. На думку Агентства, АТ «СК «АРКС» було сформовано дуже високий запас ліквідних активів високої якості для забезпечення безперебійної діяльності. Компанія мала консервативну політику управління активами.

4. Станом на 30.09.2021р. АТ «СК «АРКС» було сформовано резерви в обсязі, який відповідає вимогам українського законодавства. Найбільша частка резервів (84,36%) складалась з резервів незароблених премій. За підсумками дев’яти місяців 2021 року співвідношення між виплатами та брутто-преміями Компанії склало 37,67%, що відповідає середньо-ринковому показнику. При цьому, АТ «СК «АРКС» має надлишковий коефіцієнт покриття виплат ліквідними активами, який за результатами 9 місяців 2021 року склав 192,95%, що також позитивно впливає на стійкість Страховика.

5. Станом на 30.09.2021р. співвідношення між власним капіталом і зобов’язаннями Страховика становило 46,49%. Тобто на початок четвертого кварталу 2021 року власний каптал АТ «СК «АРКС» складав трохи менше половини його зобов’язань. На думку Агентства, Компанія не потребуватиме до-капіталізації найближчим часом. Страховик виконував норматив платоспроможності та достатності капіталу, а також дотримувався критеріїв ліквідності, прибутковості та якості активів страховика, нормативу ризиковості операцій та нормативу якості активів.

6. Основний власник Страховика – Fairfax Financial Holdings Limited – є холдинговою компанією, яка через свої дочірні компанії займається переважно страхуванням від нещасних випадків, страхуванням майна і управлінням інвестиціями. Холдингова компанія Fairfax була заснована у 1985 році. Акції Fairfax котируються на фондовій біржі Торонто. На початок 2021 року консолідовані активи холдингу складали $74,054 млрд, акціонерний капітал становив $17,757 млрд. Консолідований обсяг валового бізнесу (премій) холдингу за 2020 рік склав $19,126 млрд, а прибуток до оподаткування перевищив $244 млн. На думку Агентства, основний акціонер АТ «СК «АРКС» здатний забезпечити Страховику безпрецедентно високий (найвищий з можливих) рівень зовнішньої підтримки. Присутність ЄБРР у складі акціонерів Компанії є вагомим позитивним фактором, оскільки ЄБРР має не лише значний досвід роботи в Україні, але і високий рівень експертизи в українському фінансовому секторі.

Джерело: Рейтингове агентство "Стандарт-Рейтинг"


Экспертное мнение

Кредобанк готує на 2022 рік оновлення депозитних продуктів Кредобанк готує на 2022 рік оновлення депозитних продуктів
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ КРЕДОБАНК Зважаючи на темпи росту кредитування та... Далее
Глобус Банк робить акцент на залученні довгострокових депозитів Глобус Банк робить акцент на залученні довгострокових депозитів
Олена ДМІТРІЄВА , Перший заступник Голови Правління АТ КБ ГЛОБУС Для Глобус Банку... Далее
Найкращим депозитом в цьому році є вклад за продуктом «Онлайн» Найкращим депозитом в цьому році є вклад за продуктом «Онлайн»
Андрій ПРУСОВ , заступник голови правління Forward Bank На мій погляд, у першому кварталі 2022 року... Далее
Попит населення на депозити продовжує зростати Попит населення на депозити продовжує зростати
Артур МУРАВИЦЬКИЙ , Заступник Голови Правління ТАСКОМБАНКУ У довгостроковій перспективі тенденція... Далее
Відкривайте та поповнюйте депозити у 2 кліки Відкривайте та поповнюйте депозити у 2 кліки
Дмитро ЗАМОТАЄВ, Начальник Департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку За перше півріччя 2021 року депозитний... Далее
Депозитний портфель Forward Bank зріс на 1,62% Депозитний портфель Forward Bank зріс на 1,62%
Андрій КИСЕЛЬОВ, Голова Правління Forward Bank За підсумками 1-го півріччя 2021 року банку вдалося в повній... Далее

Архив раздела