Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Страховій компанії АРКС ЛАЙФ присвоєно рейтинги


Изображение 1
24-11-2021

 

24 листопада 2021 року рейтинговий комітет РА "Стандарт-Рейтинг" прийняв рішення про присвоєння кредитного рейтингу / рейтингу фінансової стійкості (надійності) страховика Товариству з додатковою відповідальністю «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «АРКС ЛАЙФ» (ЄДРПОУ 35692536) за національною шкалою на рівні uaААА. Страховик з рейтингом uaААА характеризується виключно високою фінансовою стійкістю у порівнянні з іншими українськими страховиками. Приймаючи рішення про присвоєння рейтингу, Агентство керувалося наступними висновками:

1. ТДВ «СК «АРКС ЛАЙФ» відноситься до категорії компаній, які відіграють помітну роль в розвитку ринку страхування життя в Україні. У 2021 році ТДВ «СК «АРКС ЛАЙФ» показала значний приріст страхових платежів. Також Компанія переконливо демонструвала здатність генерувати значні обсяги операційного і чистого прибутку протягом 9 місяців 2020-2021 рр., які були непростими для вітчизняної економіки.

2. ТДВ «СК «АРКС ЛАЙФ» відносилась до спеціалізованих компаній - компаній зі страхування життя, тому, навіть при значній концентрації платежів від одного виду страхування, рівень галузевої, клієнтської та збутової диверсифікації Компанії оцінювався Агентством як доволі високий. Частину свого бізнесу Компанія отримувала від співпраці з банками-партнерами, перелік яких був доволі широким і дозволяв уникати гострої залежності від одного каналу збуту.

3. Станом на початок четвертого кварталу 2021 року на рахунках ТДВ «СК «АРКС ЛАЙФ» було розміщено 48,102 млн грн, також Компанія володіла портфелем державних цінних паперів (ОВДП) обсягом 120,345 млн грн. На думку Агентства, у ТДВ «СК «АРКС ЛАЙФ» було сформовано більше ніж достатній запас ліквідних активів для забезпечення безперервної діяльності без зовнішньої підтримки.

4. ТДВ «СК «АРКС ЛАЙФ» мала консервативну та продуману політику відбору перестраховиків та користувалась послугами перестрахових компаній, які входили до відомих міжнародних фінансових груп та мали кредитний рейтинг інвестиційного рівня за міжнародною шкалою. Співпраця ТДВ «СК «АРКС ЛАЙФ» з перестраховими компаніями зі світовим ім’ям має позитивно відобразитись на стійкості Компанії і привабливості її страхових продуктів у майбутньому.

5. Станом на 30.09.2021р. обсяг власного капіталу Страховика перевищував його балансові зобов’язання майже в 1,3 рази. На думку Агентства ТДВ «СК «АРКС ЛАЙФ» на початок четвертого кварталу 2021 року була дуже добре забезпечена власним капіталом і не потребувала до-капіталізації в найближчому майбутньому. Також Агентство зазначає, що станом на 01.10.2021 р. Страховик дотримувався критеріїв ліквідності, прибутковості та якості активів страховика, нормативу платоспроможності та достатності капіталу, нормативу ризиковості операцій та нормативу якості активів.

6. Основний власник Страховика – Fairfax Financial Holdings Limited – є холдинговою компанією, яка через свої дочірні компанії займається переважно страхуванням від нещасних випадків, страхуванням майна і управлінням інвестиціями. Холдингова компанія Fairfax була заснована у 1985 році. Акції Fairfax котируються на фондовій біржі Торонто. На початок 2021 року консолідовані активи холдингу складали $74,054 млрд, акціонерний капітал становив $17,757 млрд. Консолідований обсяг валового бізнесу (премій) холдингу за 2020 рік склав $19,126 млрд, а прибуток до оподаткування перевищив $244 млн. На думку Агентства, основний акціонер ТДВ «СК «АРКС ЛАЙФ» здатний забезпечити Страховику безпрецедентно високий (найвищий з можливих) рівень зовнішньої підтримки. Присутність ЄБРР у складі акціонерів Компанії є вагомим позитивним фактором, оскільки ЄБРР має не лише значний досвід роботи в Україні, але і високий рівень експертизи в українському фінансовому секторі.

Джерело: Рейтингове агентство "Стандарт-Рейтинг"


Экспертное мнение

Кредобанк готує на 2022 рік оновлення депозитних продуктів Кредобанк готує на 2022 рік оновлення депозитних продуктів
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ КРЕДОБАНК Зважаючи на темпи росту кредитування та... Далее
Глобус Банк робить акцент на залученні довгострокових депозитів Глобус Банк робить акцент на залученні довгострокових депозитів
Олена ДМІТРІЄВА , Перший заступник Голови Правління АТ КБ ГЛОБУС Для Глобус Банку... Далее
Найкращим депозитом в цьому році є вклад за продуктом «Онлайн» Найкращим депозитом в цьому році є вклад за продуктом «Онлайн»
Андрій ПРУСОВ , заступник голови правління Forward Bank На мій погляд, у першому кварталі 2022 року... Далее
Попит населення на депозити продовжує зростати Попит населення на депозити продовжує зростати
Артур МУРАВИЦЬКИЙ , Заступник Голови Правління ТАСКОМБАНКУ У довгостроковій перспективі тенденція... Далее
Відкривайте та поповнюйте депозити у 2 кліки Відкривайте та поповнюйте депозити у 2 кліки
Дмитро ЗАМОТАЄВ, Начальник Департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку За перше півріччя 2021 року депозитний... Далее
Депозитний портфель Forward Bank зріс на 1,62% Депозитний портфель Forward Bank зріс на 1,62%
Андрій КИСЕЛЬОВ, Голова Правління Forward Bank За підсумками 1-го півріччя 2021 року банку вдалося в повній... Далее

Архив раздела