Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

До кінця року банки пропонуватимуть вкладникам ставки на рівні 8–11% річних у гривні


Изображение 1
16-03-2020

Борис РАФАЛОВИЧ, директор Департаменту продажів роздрібних продуктів АТ «ТАСКОМБАНК»

Попри зниження дохідності вкладів обсяги депозитів фізичних осіб у банківській системі за результатами 2019 року зросли на 8,6%, порівняно з 2018 роком. Рівень утримання депозитів населення в ТАСКОМБАНКУ за минулий рік склав понад 80%, тобто кожен 8-й клієнт із 10-ти розміщував вклади на новий термін, незважаючи на те, що ставки в конкурентів на ринку були на 1,5–2% вищими. Більшість наших клієнтів обирають не найвищі ставки, а довіряють свої кошти надійним банкам, які пропонують лояльні умови та якісний сервіс.

На тлі достатнього рівня ліквідності ТАСКОМБАНКУ, продовження пом’якшення монетарної політики регулятора, а також середньозваженим ставкам за депозитами, у кінці 2019 року ми зосередилися на розробці нової, більш вигідної, програми кредитування для населення. Нині пропонуємо клієнтам досить вигідні умови. У той час, коли в більшості банків оформлюючи позику клієнт заплатить додатково 20–30% за послуги страхування, в ТАСКОМБАНКУ з такими переплатами клієнти не зіштовхнуться. Ми не оформлюємо жодних страховок, завдяки чому вартість кредитних коштів знижується, а також спрощується процедура дострокового погашення кредиту.

Прогнозуючи рух депозитних ставок у поточному році, ми спираємось на прогнози регулятора стосовно розміру облікової ставки. Нині вона встановлена на рівні 11% річних, і дохідність вкладів для населення коливається на ринку в діапазоні 11–14% річних у гривні. Якщо регулятор до кінця року знизить облікову ставку до 8%, банки пропонуватимуть своїм вкладникам ставки на рівні 8–11% річних у національній валюті.

Можемо говорити і про зміни структури строковості вкладів. Тривалий час ми спостерігали тенденцію активного розміщення коштів на ощадних рахунках. Дохідність таких вкладів досягала 10–13% річних у гривні, що з урахуванням рівня споживчої інфляції цілком задовольняло клієнтів. Проте сьогодні середні ставки за ощадними рахунками досягають 7% річних, а до кінця поточного року можуть знизитися до 3%. Це робить ощадні вклади менш цікавими. Ми очікуємо підвищення інтересу клієнтів до строкових вкладів, проте не виключаємо, що частина вкладників шукатиме альтернативи для інвестицій. Це можуть бути цінні папери, нерухомість або земля.

Також зростає конкуренція між банками, що підштовхує їх на пошуки нових інструментів залучення клієнтів. Так, у березні ТАСКОМБАНК запустив акцію «Свято депозитних відсотків», що передбачає максимальну дохідність за депозитом до 15% річних у гривні. Щоб стати учасником програми, необхідно прийти в будь-яке відділення банку, розмістити вклад «Стабільний» строком на 6 місяців та витягнути скретч-картку з додатковим бонусом. Якщо говорити про онлайн канали продажів, зараз ми пропонуємо додаткові бонуси за розміщення вкладів через Інтернет-банкінг TAS2U. За результатами минулого року, близько 30% наших вкладників користувалися саме електронними каналами для розміщення строкових вкладів, і цей показник з часом тільки зростатиме, адже сьогодні оформити вклад онлайн можна буквально в три кліки зі свого смартфону, ще й отримати підвищену ставку за програмою лояльності.

  

Экспертное мнение

Восени ми не очікуємо значних коливань процентних cтавок Восени ми не очікуємо значних коливань процентних cтавок
Оксана КОРШУНОВА , Директор департаменту філійної мережі Піреус Банку Карантинні обмеження не вплинули на підсумки... Далее
Ми сповідуємо обережний підхід Ми сповідуємо обережний підхід
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Попри те, що теперішню ситуацію в... Далее
Більшість нових депозитів розміщувались на строк 12 місяців Більшість нових депозитів розміщувались на строк 12 місяців
Андрій ПРУСОВ , Заступник голови правління Forward Bank В другому кварталі Forward Bank підтримував... Далее
ГЛОБУС БАНК продовжить практику надання додаткових бонусів ГЛОБУС БАНК продовжить практику надання додаткових бонусів
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Результати роботи ГЛОБУС БАНКУ із... Далее
Ринкова ситуація вимагає знижувати вартість ресурсів Ринкова ситуація вимагає знижувати вартість ресурсів
Андрій ПРУСОВ , Заступник голови правління Forward Bank Карантин, який розпочався в першому кварталі 2020... Далее
Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів
Дмитро ЗАМОТА Є В, Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКА За результатами минулого року... Далее

Архив раздела