Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Всупереч війні Банк поступово повертається до проектів розвитку


Изображение 1
26-09-2022

Андрій ГРІГЕЛЬ, Голова Правління АТ «РАДАБАНК»

 

— До війни ми мали сталі темпи розвитку депозитної бази та поступово залучали кошти від населення за ставками, що були трохи вище середнього значення по ринку.

Природно, що з початком повномасштабного вторгнення росії, РАДАБАНК, як і вся банківська система, спостерігав певний відтік коштів фізичних осіб, хоча не можу сказати, що він був критичним, враховуючи обмеження, запроваджені НБУ, та введення 100% гарантії повернення депозитів на час воєнного стану.

Підвищення облікової ставки НБУ та зміна операційного дизайну монетарної політики стали несподіванкою для учасників ринку, але ми з честю вийшли зі складної ситуації, коли треба було терміново скоротити обсяг дорогих кредитів рефінансування.

За трохи більше ніж 2 місяці Банк повністю погасив 800 млн грн заборгованості перед НБУ, яка існувала на дату підвищення облікової ставки. Це стало можливим завдяки зваженій політиці Банку в управлінні ліквідністю та збалансованості активів та пасивів за строками погашення. При цьому ми запропонували ринку новий депозит із підвищеною ставкою, 1% річних від якого був спрямований на єдиний рахунок НБУ для допомоги ЗСУ, або в абсолютному вираженні 376 тис грн.

Попри те, що термін дії акційного депозиту закінчився 1 вересня, на сьогодні рівень перевкладень депозитів на нові терміни за звичайними ставками складає близько 70%. Крім того, Банк продовжує розвивати свій мобільний застосунок, при цьому невпинно дотримуючись усіх правил роботи, визначених нормативними актами регулятора.

Окрім цього, війна змусила всі українські Банки працювати в нових умовах та адаптуватися до щоденних змін, як у роботі системи, так і з новими вимогами регулятора. І це стосується не тільки збереження фінансової стійкості, а й соціальної відповідальності перед співробітниками та країною. Щоб зберегти персонал та забезпечити виплату заробітної платні в умовах, що склалися, необхідно було оперативно адаптуватися до обставин. Більшість відділень РАДАБАНКу (це стосується міст, де обслуговування безпечне, як для співробітників, так і для Клієнтів) продовжують повноцінно працювати, підтримуючи таким чином економіку України, поки наші бійці боронять кордони. Також РАДАБАНК не лишається осторонь й допомоги Збройним Силам України та українцям, які опинилися в скрутному становищі через російську агресію. Від самого початку війни на потреби ЗСУ перераховано власних коштів акціонерів та співробітників Банку понад 3 млн гривень, понад 600 тис грн було перераховано до БО «Зростай в родині» та 100 тис грн до БО «Вірний завжди». Окрім цього ми підтримуємо наших співробітників, які знаходяться на передовій, та намагаємося максимально швидко оброблювати запити щодо постачання необхідної амуніції, продуктів харчування, тактичного одягу тощо. Ми й надалі залишаємось соціально-відповідальним Банком в економічній інфраструктурі нашої держави й робимо все можливе задля перемоги.

Всупереч війні, життя триває, тому Банк поступово повертається до проектів розвитку, що були заморожені в лютому-березні 2022 року. Оскільки ми з оптимізмом дивимось у майбутнє, адже все буде Україна!

Экспертное мнение

Восени плануємо запустити повноцінну віддалену ідентифікацію клієнта з використанням додатку Дія Восени плануємо запустити повноцінну віддалену ідентифікацію клієнта з використанням додатку Дія
Єжи Яцек ШУГАЄВ, Голова Правління АТ КРЕДОБАНК Війна суттєво вплинула на термін депозитних вкладів.... Далее
Всупереч війні Банк поступово повертається до проектів розвитку Всупереч війні Банк поступово повертається до проектів розвитку
Андрій ГРІГЕЛЬ , Голова Правління АТ РАДАБАНК До війни ми мали сталі темпи розвитку... Далее
Кредобанк адаптував депозитну лінійку до вимог воєнного часу Кредобанк адаптував депозитну лінійку до вимог воєнного часу
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ КРЕДОБАНК Рішення про різке підвищення облікової ставки з... Далее
Не слід очікувати на стрімке зростання ставок за депозитами Не слід очікувати на стрімке зростання ставок за депозитами
Андрій КИСЕЛЬОВ , Голова Правління Forward Bank Підвищення облікової ставки НБУ має на меті як... Далее
Кредобанк готує на 2022 рік оновлення депозитних продуктів Кредобанк готує на 2022 рік оновлення депозитних продуктів
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ КРЕДОБАНК Зважаючи на темпи росту кредитування та... Далее
Глобус Банк робить акцент на залученні довгострокових депозитів Глобус Банк робить акцент на залученні довгострокових депозитів
Олена ДМІТРІЄВА , Перший заступник Голови Правління АТ КБ ГЛОБУС Для Глобус Банку... Далее

Архив раздела