Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Ринкова ситуація вимагає знижувати вартість ресурсів


Изображение 1
15-06-2020

Андрій ПРУСОВ, Заступник голови правління Forward Bank

 

— Карантин, який розпочався в першому кварталі 2020 року, безумовно, вплинув на поведінку вкладників — як завжди у кризисних обставинах українці, в першу чергу, мають бажання повернути свої гроші із банків. Але ця історія тривала не більш ніж 2–3 тижні. Вже в квітні клієнти зрозуміли, що не варто панікувати — фінансова система знаходиться в стабільному стані, ліквідність банків більш ніж достатня і ситуація з відтоком депозитів нормалізувалася. Якщо в цифрах, то, наприклад, станом на 01.03.2020 у Forward Bank портфель коштів фізичних осіб становив 1 799 057 грн., на 01.04.2020 — 1 794 717 грн., а в же зараз, станом на 01.06.2020, портфель виріс и становить 1 833 523 грн.

Варто відмітити, що користування дистанційними каналами обслуговування збільшилося в рази. В період карантину у клієнтів просто не було можливості приїхати до відділень, щоб перерозмістити вклади чи відкрити нові. Тому, щоб кошти не залишались «без роботи» на поточних рахунках клієнтів, Forward Bank у квітні збільшив процентну ставку при розміщенні депозитів на рік у гривні через Інтернет-банк. Таким чином, відсоток розміщення вкладів через Інтернет збільшився з 50% на кінець 2019 року до 87% в квітні 2020-го.

Щодо розмірів процентних ставок, то в першому кварталі вони могли становити і 15% річних, і навіть 16,5% в окремих випадках. Але сьогодні таких «дорогих» вкладів клієнт вже не знайде. В середньому, по ринку до кінця червня ставка по депозитах в гривні буде до 11% річних, а в доларах — до 1,5%. І це стосується не тільки Forward Bank — вся банківська система буде знижувати вартість залучених ресурсів, бо це вимагає ринкова ситуація. Тому при зниженні ставок за депозитами велику роль будуть відігравати критерії, за якими клієнт вибирає собі банк: репутація фінансової установи, зручність Інтернет-банкінгу, якість обслуговування, карткові продукти тощо.

Можливо в липні ми будемо традиційно спостерігати пікове завершення термінових вкладів і відтік коштів: кошти потрібні на відпустки, українці починають готувати дітей до університету, школи. Отже, в такому разі ми плануємо запропонувати вигідні акційні умови клієнтам, щоб вони перерозмістили вклади і залишилися з нами.

Экспертное мнение

Восени ми не очікуємо значних коливань процентних cтавок Восени ми не очікуємо значних коливань процентних cтавок
Оксана КОРШУНОВА , Директор департаменту філійної мережі Піреус Банку Карантинні обмеження не вплинули на підсумки... Далее
Ми сповідуємо обережний підхід Ми сповідуємо обережний підхід
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Попри те, що теперішню ситуацію в... Далее
Більшість нових депозитів розміщувались на строк 12 місяців Більшість нових депозитів розміщувались на строк 12 місяців
Андрій ПРУСОВ , Заступник голови правління Forward Bank В другому кварталі Forward Bank підтримував... Далее
ГЛОБУС БАНК продовжить практику надання додаткових бонусів ГЛОБУС БАНК продовжить практику надання додаткових бонусів
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Результати роботи ГЛОБУС БАНКУ із... Далее
Ринкова ситуація вимагає знижувати вартість ресурсів Ринкова ситуація вимагає знижувати вартість ресурсів
Андрій ПРУСОВ , Заступник голови правління Forward Bank Карантин, який розпочався в першому кварталі 2020... Далее
Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів
Дмитро ЗАМОТА Є В, Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКА За результатами минулого року... Далее

Архив раздела