Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів


Изображение 1
16-03-2020

Дмитро ЗАМОТАЄВ, Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКА  

За результатами минулого року Глобус Банк продовжив впевнено підніматися в рейтингу НБУ (+ 2 позиції) за розміром депозитного портфеля і на 1 січня 2020-го з портфелем у понад 1,25 млрд. грн. посів 28 місце серед 75 банків. Приріст у 200 млн. грн. був вищий середнього, що дозволило Глобус Банку збільшити свою частку на ринку до 0,23%. Хороші результати банк демонстрував паралельно зі зниженням прибутковості за залученими ресурсами. Якщо на початку 2019 року ставки за депозитами в національній валюті становили 16–17,5%, то наприкінці року вони опустилися до 15%. Початок 2020 року підтвердив очікування банку щодо подальшого зниження ставок. Протягом перших 2 місяців банк уже провів 2 ітерації щодо їх перегляду. Наш прогноз до кінця року залишається в силі — фаза активного зниження ставок за депозитами вже позаду, і цей тренд поступово стихатиме. Це знайде своє відображення в зниженні депозитних ставок ще десь на 1% від поточних рівнів. При цьому продовжиться практика, коли клієнти при розміщенні вільних коштів, в першу чергу, обирають банк і лише потім — оптимальну програму за співвідношенням ціни і терміну. Як правило, клієнти обирають термін розміщення, за яким банк готовий платити більше. Це підтверджує статистика Глобус Банку — понад 60% депозитів було розміщено на умовах, де банк пропонував найвищу ставку (розміщення депозитів на термін довше 1 року). Банк продовжує концентруватися на залученні довгострокових депозитів. У рамках даної стратегії ми запропонували ринку депозит в іноземній валюті на 5 років з привабливою процентною ставкою 2,5% річних. На нашу думку, поточна ситуація на ринку, коли банки взагалі не готові нічого платити за короткі (до 1 року) валютні депозити, підштовхує всіх гравців шукати альтернативні пропозиції для власників інвалюти.

У 2020 році банки також продовжать тримати у фокусі дистанційні канали відкриття і поповнення вкладів, що дозволить реалізувати так звану стратегію «win-win», коли у виграші залишаються обидві сторони — і банки за рахунок зниження накладних витрат та збільшення лояльності клієнтів, і клієнти — за рахунок отримання підвищених ставок, а також зменшення витрат часу на користування банківськими продуктами. 

 

Экспертное мнение

Восени ми не очікуємо значних коливань процентних cтавок Восени ми не очікуємо значних коливань процентних cтавок
Оксана КОРШУНОВА , Директор департаменту філійної мережі Піреус Банку Карантинні обмеження не вплинули на підсумки... Далее
Ми сповідуємо обережний підхід Ми сповідуємо обережний підхід
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Попри те, що теперішню ситуацію в... Далее
Більшість нових депозитів розміщувались на строк 12 місяців Більшість нових депозитів розміщувались на строк 12 місяців
Андрій ПРУСОВ , Заступник голови правління Forward Bank В другому кварталі Forward Bank підтримував... Далее
ГЛОБУС БАНК продовжить практику надання додаткових бонусів ГЛОБУС БАНК продовжить практику надання додаткових бонусів
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Результати роботи ГЛОБУС БАНКУ із... Далее
Ринкова ситуація вимагає знижувати вартість ресурсів Ринкова ситуація вимагає знижувати вартість ресурсів
Андрій ПРУСОВ , Заступник голови правління Forward Bank Карантин, який розпочався в першому кварталі 2020... Далее
Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів
Дмитро ЗАМОТА Є В, Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКА За результатами минулого року... Далее

Архив раздела