Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Не слід очікувати на стрімке зростання ставок за депозитами


Изображение 1
20-06-2022

Андрій КИСЕЛЬОВ, Голова Правління Forward Bank Підвищення облікової ставки НБУ має на меті як приборкання темпів інфляції, за рахунок привабливості розміщення гривневих депозитів у банках, так і стабілізацію валютного курсу. А також допомогти, хоча б частково, закривати дефіцит бюджету грошима з економіки України.

Банківському ринку це допоможе зупинити відтік коштів населення внаслідок збільшення привабливості депозитних вкладів. Поряд з тим, банкам не вигідно отримувати в НБУ рефінансування через підвищення ставки до 27%. Слід також зауважити, що зі збільшенням депозитних ставок, підвищення облікової ставки може призвести до удорожчання кредитів для населення, що разом з ускладненою ситуацією з кредитуванням, знизить попит на них.

Безперечно, підвищення облікової ставки НБУ вплине на відсоткові ставки за депозитами для населення. Проте, вважаємо, що не слід очікувати на їхнє стрімке зростання, тому що, по-перше, банківська система ще має запас ліквідності, а по-друге, обсяги кредитування по банківській системі зовсім незначні, порівняно з довоєнним часом, та, на жаль, ще не скоро відновляться.

Виходячи з цього, можна прогнозувати, що процес підвищення банками ставок за депозитами буде поступовим та розтягнеться у часі на декілька місяців. Максимальні ж розміри депозитних ставок у гривні протягом 3-х місяців можуть досягти рівня 18–19% річних. Що стосується вкладів в іноземних валютах, то на значне зростання теж не варто очікувати (плюс 1–2 відсоткових пункти максимум).

Про ситуацію на горизонті в пів року наразі говорити важко, адже вона залежить від багатьох факторів — від інтенсивності та масштабності бойових дій і продовження воєнного стану, до фінансової допомоги Україні від іноземних партнерів, інфляційних очікувань та наступного перегляду НБУ облікової ставки.

У першому кварталі 2022 р. по банківський системі відбувся значний відтік коштів населення зі строкових депозитів, який становив 9,3% за квартал. Основна причина відтоку — війна та, як наслідок, зростання інфляції та зменшення доходів громадян.

Якщо говорити про другий квартал поточного року, то у Forward Bank за квітень та травень 2022 р. спостерігаємо відновлення попиту населення на строкові депозити. Так, за 2 місяці другого кварталу розмір портфеля строкових депозитів фізичних осіб зріс на 10,7%.

Forward Bank пропонує своїм клієнтам різноманітні продукти на будь-який смак, які дозволяють як зберігати та примножувати кошти, так і мати до них вільний доступ:

- для клієнтів, які прагнуть отримувати високий дохід, ми пропонуємо розміщення коштів у національній та іноземних валютах на строкових депозитах терміном від 14 до 734 днів з можливістю поповнення вкладів та щомісячним отриманням відсотків. Піклуючись про безпеку клієнтів, ми надаємо можливість віддаленого розміщення депозитів в інтернет-банку Forward online як з платіжних карт та рахунків, відкритих у банку, так і з платіжних карт будь-якого банку України;

- для клієнтів, які бажають мати вільний доступ до коштів та при цьому отримувати прибуток, ми пропонуємо розміщення коштів на дебетових картках та ощадних рахунках з підвищеним розміром процентних ставок на залишок.

Экспертное мнение

Кредобанк адаптував депозитну лінійку до вимог воєнного часу Кредобанк адаптував депозитну лінійку до вимог воєнного часу
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ КРЕДОБАНК Рішення про різке підвищення облікової ставки з... Далее
Не слід очікувати на стрімке зростання ставок за депозитами Не слід очікувати на стрімке зростання ставок за депозитами
Андрій КИСЕЛЬОВ , Голова Правління Forward Bank Підвищення облікової ставки НБУ має на меті як... Далее
Кредобанк готує на 2022 рік оновлення депозитних продуктів Кредобанк готує на 2022 рік оновлення депозитних продуктів
Єжи Яцек ШУГАЄВ , Голов а Правління АТ КРЕДОБАНК Зважаючи на темпи росту кредитування та... Далее
Глобус Банк робить акцент на залученні довгострокових депозитів Глобус Банк робить акцент на залученні довгострокових депозитів
Олена ДМІТРІЄВА , Перший заступник Голови Правління АТ КБ ГЛОБУС Для Глобус Банку... Далее
Найкращим депозитом в цьому році є вклад за продуктом «Онлайн» Найкращим депозитом в цьому році є вклад за продуктом «Онлайн»
Андрій ПРУСОВ , заступник голови правління Forward Bank На мій погляд, у першому кварталі 2022 року... Далее
Попит населення на депозити продовжує зростати Попит населення на депозити продовжує зростати
Артур МУРАВИЦЬКИЙ , Заступник Голови Правління ТАСКОМБАНКУ У довгостроковій перспективі тенденція... Далее

Архив раздела