Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

BNP PARIBAS ПРИСКОРЮЄ СТРОКИ ПРИПИНЕННЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОМПАНІЙ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬ ВУГІЛЛЯ


Изображение 1
13-05-2020
  • BNP Paribas — основний акціонер UKRSIBBANK — поширює мету припинити використання вугілля для вироблення електроенергії на всі країни Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) до кінця 2030 року
  • Група зобов’язується зупинити найближчим часом відносини з будь-яким клієнтом, який розробляє нові виробничі потужності на вугіллі
  • BNP Paribas більше не прийматиме нових клієнтів із часткою доходу від вугілля понад 25%
  • Реалізація цієї політики призведе до скорочення приблизно на половину кількості корпоративних клієнтів BNP Paribas, які використовують вугілля для виробництва електроенергії.

З 2011 року BNP Paribas послідовно посилює критерії фінансування діяльності, пов'язаної з вугіллям, особливо для виробництва електроенергії з використанням вугілля.

Починаючи з 2017 року BNP Paribas не фінансував жодного нового проекту електростанції, що використовує вугілля, та у жодній країні світу не консультує щодо купівлі чи продажу таких активів. У 2019 році банк ухвалив строки, після яких клієнти Групи, що виробляють електроенергію, більше не зможуть використовувати вугілля: 2030 для Європейського Союзу та 2040 для решти країн.
У 2019 році частка вугілля у виробництві електроенергії вже в середньому становила менше 18% серед клієнтів BNP Paribas порівняно з 38% для всіх світових електроенергетичних компаній.

У той же час, у 2017 році банк був першим із 35 найбільших банків у світі, який припинив справу з компаніями, що видобувають сланцевий газ та бітумінозні (нафтоносні) піски та залишається банком, що підтримує альтернативну енергетику.

Протягом декількох років BNP Paribas проводив ретельний огляд портфеля клієнтів, що виробляють електроенергію, для узгодження політики в цій галузі з цілями Паризької кліматичної угоди.

Відповідно до цих зобов'язань, BNP Paribas прискорює графік повного виходу з вугілля:

  • BNP Paribas поширює свою мету на всі країни ОЕСР, мета яких припинення використання вугілля компаніями, що виробляють електроенергію, до кінця 2030 р. Кінцева дата використання вугілля виробниками електроенергії наразі є 2030 рік для Європейського Союзу та ОЕСР, і 2040 рік для решти країн світу. Значна більшість портфелів виробників електроенергії BNP Paribas знаходиться у Європейському Союзі та в інших країнах ОЕСР.
  • На сьогодні BNP Paribas не приймає нових клієнтів, частка доходів від вугілля яких перевищує 25%.

Крім того, Група продовжить зобов'язання припинити найближчим часом відносини з будь-яким клієнтом, який розробляє нові виробничі потужності на вугіллі.

Усі ці положення стосуються як позик, так і фінансування через фінансові ринки.

Переглянувши портфель, реалізація цієї політики швидко призведе до скорочення приблизно половини кількості компаній, які виробляють електроенергію з вугілля серед клієнтів BNP Paribas.

Клієнти, які залишаються у портфелі, мають важливе значення для вироблення електроенергії для населення та мають план виходу вугілля, відповідну до цілей Паризької угоди, або такий, що, на думку Групи, може бути узгоджений з Паризькою угодою у найближчі роки. Команди BNP Paribas забезпечать це узгодження за допомогою постійного діалогу з клієнтами та приймуть необхідні рішення.

«Майже 10 років наші політики свідчить про зобов’язання бути великим міжнародним банком, який підтримує енергетичний перехід. BNP Paribas — перший банк у світі, який встановив дату виходу обслуговування компаній, що використовують вугілля, вирішив припинити фінансування сланцевого газу та бітумінозних (нафтоносних) пісків та здобув позицію лідера у фінансуванні проектів відновлюваної електроенергії. Крім вугілля та нетрадиційних вуглеводнів, ми застосовуємо інноваційні інструменти, які дозволять нам систематично впроваджувати екологічні критерії у наші рішення щодо кредитування та узгоджувати наш портфель із цілями Паризької угоди», — сказав Жан-Лоран Боннафе, директор та головний виконавчий директор групи BNP Paribas.

ДжерелоUKRSIBBANK 

Экспертное мнение

Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів
Дмитро ЗАМОТА Є В, Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКА За результатами минулого року... Далее
До кінця року банки пропонуватимуть вкладникам ставки на рівні 8–11% річних у гривні До кінця року банки пропонуватимуть вкладникам ставки на рівні 8–11% річних у гривні
Борис РАФАЛОВИЧ , директор Департаменту продажів роздрібних продуктів АТ ТАСКОМБАНК Попри зниження дохідності... Далее
Тенденція популяризації залучення вкладів через Інтернет триває Тенденція популяризації залучення вкладів через Інтернет триває
Андрій ПРУСОВ , заступник голови правління Forward Bank В минулому році Forward Bank отримав прибуток у розмірі... Далее
Сейчас уже можно говорить о тренде по снижению процентных ставок Сейчас уже можно говорить о тренде по снижению процентных ставок
Дмитрий ЗАМОТАЕВ, Начальник Департамента розничного бизнеса ГЛОБУС БАНКА До последнего пересмотра учетной... Далее
2019 год может стать рекордным по прибыльности банковской системы 2019 год может стать рекордным по прибыльности банковской системы
Борис РАФАЛОВИЧ , Директор Департамента продаж розничных продуктов АО ТАСКОМБАНК Национальный банк Украины... Далее
Украинцы чаще стали размещать депозиты в иностранной валюте Украинцы чаще стали размещать депозиты в иностранной валюте
Оксана КОНЮШКО , начальник Управления развития продуктов и программ Forward Bank В текущем году наблюдался... Далее

Архив раздела