Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

УКРГАЗБАНК став учасником консорціумного кредитування програми «Велике будівництво»


Изображение 1
28-08-2021

Вперше в історії України шість українських банків підписали договір консорціумного кредитування із Державним агентством автомобільних доріг. УКРГАЗБАНК – учасник консорціуму з обсягом фінансування 50 млн доларів США.

Кредит загальним обсягом 376 млн дол США надається із забезпеченням у формі державних гарантій строком на 5 років, процентна ставка - 4,9% річних. Цільовим призначенням є фінансування об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №521 від 26.05.2021 р. 

Впровадження такого інструменту кредитування є безпрецедентним на фінансовому ринку України. Досі можливості залучення таких великих обсягів в українських банках не було, переважно суми кредитування перевищували 50-70 мільйонів доларів. Цією угодою її учасники дають чіткий сигнал ринку, що банківська система готова до фінансування великих інвестиційних проєктів через механізм консорціуму.

Результатом проведення підготовчої роботи зі структурування угоди стало забезпечення можливості довгострокового кредитування Укравтодору з процентною ставкою, нижчою ніж від міжнародних фінансових організацій.

Андрій Кравець, Голова правління УКРГАЗБАНКУ: «Велике будівництво» - наймасштабніший інфраструктурний проєкт нашої держави за часи її незалежності. Його реалізація має значний вплив на зростання економіки країни та її інвестиційну привабливість, сприятиме створенню нових робочих місць та модернізації технологій будівництва автомобільних доріг відповідно до європейських стандартів, а в результаті – українці матимуть якісні дороги та автошляхи. Ми розуміємо, що успішне впровадження програми «Велике будівництво» протягом наступних років здебільшого буде залежати від сталого фінансування. Наш банк має значний досвід співпраці з Агентством у сфері оновлення українських доріг, а також і з органами місцевої влади по всій країні: Банком вже надано понад 2,6 млрд грн кредитних коштів на реалізацію малих, середніх та великих інфраструктурних проєктів. А завдяки фінансовій підтримці УКРГАЗБАНКУ тільки минулого року було відновлено близько тисячі кілометрів доріг та магістралей у різних куточках та областях України на суму більше 5 млрд грн. Також варто зазначити, що для УКРГАЗБАНКУ, як лідера «зеленого» фінансування, важливим є й те, що будівництво доріг та магістралей згідно умов укладеного договору здійснюватиметься із дотриманням екологічних та соціальних стандартів, що відповідає одному з пріоритетних напрямів діяльності нашого банку – підтримці енергоефективних проєктів та тих, що зменшують забруднення довкілля».

Укрексімбанк як організатор здійснює заходи для залучення необхідної суми фінансування на банківському ринку України та загальну організацію угоди. УКРГАЗБАНК як банк-учасник у межах визначеної квоти надає фінансові ресурси у розмірі 50 млн дол США на єдиних умовах консорціумного кредиту, погоджених Міністерством фінансів України.

Передумовами реалізації проекту стало звернення Міністерства інфраструктури України щодо консультаційної експертизи з фінансування програми «Велике будівництво». Під час обговорення шляхів залучення фінансових ресурсів було наголошено на тому, що жоден український банк не може самостійно надати таку значну суму коштів, адже вона перевищує нормативи банків. Це зумовлює необхідність звернення Укравтодору до декількох банків у пошуку фінансування, що в свою чергу не гарантує можливості залучення всіє потрібної суми у найкоротші строки та створює велике навантаження на фінансово-економічну службу Агентства. Саме тому для забезпечення необхідного обсягу коштів було обрано унікальний на ринку механізм консорціумного кредитування.

Джерело: УКРГАЗБАНК

Экспертное мнение

Відкривайте та поповнюйте депозити у 2 кліки Відкривайте та поповнюйте депозити у 2 кліки
Дмитро ЗАМОТАЄВ, Начальник Департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку За перше півріччя 2021 року депозитний... Далее
Депозитний портфель Forward Bank зріс на 1,62% Депозитний портфель Forward Bank зріс на 1,62%
Андрій КИСЕЛЬОВ, Голова Правління Forward Bank За підсумками 1-го півріччя 2021 року банку вдалося в повній... Далее
Близько чверті наших клієнтів розміщують депозити онлайн у додатку TAS2U Близько чверті наших клієнтів розміщують депозити онлайн у додатку TAS2U
Артур МУРАВИЦЬКИЙ , Заступник Голови Правління ТАСКОМБАНКУ За підсумками першого кварталу, депозити... Далее
Ставки по гривні будуть залежати від ліквідності в банках Ставки по гривні будуть залежати від ліквідності в банках
Семен БАБАЄВ , Заступник Голови Правління, керівник головного управління роздрібного бізнесу ПРАВЕКС БАНКу (фото... Далее
У Глобус Банку темп приросту коштів випереджає середньоринковий у 6 разів У Глобус Банку темп приросту коштів випереджає середньоринковий у 6 разів
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Підсумок роботи Глобус Банку... Далее
Тенденція зниження ставок за депозитами сповільнюється Тенденція зниження ставок за депозитами сповільнюється
Андрій КИСЕЛЬОВ , Голова Правління Forward Bank За підсумками 1 кварталу 2021 року банку вдалося... Далее

Архив раздела