Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Укрексімбанк вимагатиме персональної відповідальності за зрив продажу ТРЦ «Дивосвіт»


Изображение 1
23-07-2020

За один день до торгів з початковою ціною 166,4 млн гривень суддя Господарського суду міста Києва Олексій Спичак заблокував проведення призначеного на 23 липня аукціону з продажу ТРЦ «Дивосвіт». Це підриває авторитет українського судочинства, адже дозволяє екс-депутату Василю Бартківу та пов’язаним з ним компаніям зухвало ігнорувати виконання рішення суду, що набрало законної сили.

Примусове стягнення заборгованості у майже 200 мільйонів гривень з товариств «Солідарність», «Солтрейд» та «Диво-Світ» триває понад сім років. Після оголошення аукціону компанії-боржники подали до Господарського суду м. Києва необґрунтовані скарги про начебто недотримання процедур, що насправді є черговою спробою не повертати Укрексімбанку кредитні кошти.

Дивним чином розгляд справи був призначений на 21 липня, а за день до проведення аукціону суд прийняв позицію боржників щодо порушення їх ілюзорних прав. Це призвело до зриву торгів, а відтак – дозволило боржнику допоки залишити у себе контроль над об'єктом і продовжувати отримувати виручку від його експлуатації.

Укрексімбанк висловлює обурення з приводу блокування торгів та неможливості участі в них реальних покупців, які були заявлені та вже підтверджені на аукціоні. Проте виконавче провадження за цією справою неодмінно буде доведене до кінця і прозорі публічні торги обов’язково відбудуться. Крім того, заборгованість перед державним банком буде погашено і повернуто до бюджету країни фактично вкрадені у неї гроші. В тому числі за рахунок арешту коштів, продажу майна та інших активів боржника. 

Що стосується дій судді Спичака, Укрексімбанк звернеться до Вищої ради правосуддя для припинення подальших перешкоджань реалізації законних інтересів держави, а також зменшення проблемної заборгованості банківського сектору.

Джерело: Укрексімбанк 

Экспертное мнение

Понад 80% вкладників скористалися депозитом «Онлайн» у Forward Online Понад 80% вкладників скористалися депозитом «Онлайн» у Forward Online
Андрій КИСЕЛЬОВ , Голова Правління АТ БАНК ФОРВАРД На сьогоднішній день монетарна політика НБУ залишається... Далее
Продукти Глобус Банку максимально прості та відкриті Продукти Глобус Банку максимально прості та відкриті
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку На сьогоднішній день процентні ставки... Далее
Восени ми не очікуємо значних коливань процентних cтавок Восени ми не очікуємо значних коливань процентних cтавок
Оксана КОРШУНОВА , Директор департаменту філійної мережі Піреус Банку Карантинні обмеження не вплинули на підсумки... Далее
Ми сповідуємо обережний підхід Ми сповідуємо обережний підхід
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Попри те, що теперішню ситуацію в... Далее
Більшість нових депозитів розміщувались на строк 12 місяців Більшість нових депозитів розміщувались на строк 12 місяців
Андрій ПРУСОВ , Заступник голови правління Forward Bank В другому кварталі Forward Bank підтримував... Далее
ГЛОБУС БАНК продовжить практику надання додаткових бонусів ГЛОБУС БАНК продовжить практику надання додаткових бонусів
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Результати роботи ГЛОБУС БАНКУ із... Далее

Архив раздела