Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

ПриватБанк вітає справедливе рішення суду міста Тель-Авіва проти ізраїльського банку Дисконт


Изображение 1
09-12-2020

18 грудня 2019 року ПриватБанк подав позов проти своїх колишніх власників та інших відповідачів до Окружного суду м. Тель-Авіва, Ізраїль, щодо схеми привласнення коштів у розмірі щонайменше 600 млн дол. США, що були незаконно виведені з ПриватБанку у період з 2007 по 2011 роки та розміщені на банківському рахунку в одному з найбільших банків Ізраїлю – Ізраїльському Банку Дисконт [Israel Discount Bank] (далі – “ІБД”).

ПриватБанк звернувся до ІБД з позовом як до одного із співвідповідачів в Ізраїлі, у зв’язку зі сприянням ІБД незаконному привласненню грошових коштів ПриватБанку та порушення своїх обов’язків перед ПриватБанком, дозволивши здійснення очевидно шахрайських перерахувань коштів на банківський рахунок ІБД в Ізраїлі, та за невчинення жодних дій для відмови або блокуванні таких операцій, незважаючи на безліч очевидних критичних показників, які свідчили про шахрайські дії та відмивання коштів.

ІБД звернувся до ізраїльського суду з клопотанням про відхилення позову або зупинення його розгляду до прийняття рішень у справах за позовами, поданими ПриватБанком в Англії та США. Ізраїльській суд заслухав обґрунтовані заперечення ПриватБанку проти зазначеного клопотання у липні 2020 року.

7 грудня 2020 року суддя Окружного суду м. Тель-Авіва, пан Кабуб, виніс своє рішення, яким відмовив у задоволенні клопотання ІБД у повному обсязі та вирішив, що позовні вимоги до ІБД повинні стати предметом повноцінного судового розгляду, а також зобов’язав ІБД відшкодувати судові витрати, що свідчить про беззаперечну перемогу ПриватБанку.

ПриватБанк задоволений, що ізраїльський суд виніс рішення на його користь, відхиливши клопотання ІБД, та визнав важливість розгляду позову ПриватБанку без невиправданих зволікань та без прив'язки до проваджень в Англії та США, що стосуються інших збитків, понесених ПриватБанком через інші шахрайські схеми, аніж ті, щодо яких було подано позов в Ізраїлі. Тепер ІБД зобов’язаний подати заперечення проти позову ПриватБанку, чого він досі намагався уникнути, та надати пояснення щодо подій та обставин, які призвели до незаконного виведення з ПриватБанку більше ніж 600 млн дол. США шляхом їх перерахування на банківський рахунок, відкритий в ІБД.

Позитивний прогрес у розгляді позову в Ізраїлі свідчить про те, що ПриватБанк продовжує докладати усіх можливих зусиль для забезпечення відшкодування збитків, заподіяних його колишніми власниками внаслідок реалізації широкомасштабних шахрайських схем впродовж багатьох років до націоналізації ПриватБанку.

Джерело: ПриватБанк

Экспертное мнение

Частка розміщення вкладів у Forward Online суттєво зросла Частка розміщення вкладів у Forward Online суттєво зросла
Андрій ПРУСОВ , заступник голови правління Forward Bank Протягом минулого року залучення вкладів... Далее
Ми очікуємо на незначне підвищення ставок Ми очікуємо на незначне підвищення ставок
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку У 2020 році Глобус Банк... Далее
Понад 80% вкладників скористалися депозитом «Онлайн» у Forward Online Понад 80% вкладників скористалися депозитом «Онлайн» у Forward Online
Андрій КИСЕЛЬОВ , Голова Правління АТ БАНК ФОРВАРД На сьогоднішній день монетарна політика НБУ залишається... Далее
Продукти Глобус Банку максимально прості та відкриті Продукти Глобус Банку максимально прості та відкриті
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку На сьогоднішній день процентні ставки... Далее
Восени ми не очікуємо значних коливань процентних cтавок Восени ми не очікуємо значних коливань процентних cтавок
Оксана КОРШУНОВА , Директор департаменту філійної мережі Піреус Банку Карантинні обмеження не вплинули на підсумки... Далее
Ми сповідуємо обережний підхід Ми сповідуємо обережний підхід
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Попри те, що теперішню ситуацію в... Далее

Архив раздела