Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

АТ «ПРАВЕКС БАНК» присвоєно рейтинг найвищого рівня


Изображение 1
06-04-2021

6 квітня 2021 року за результатами дослідження, рейтинговий комітет РА «Стандарт-Рейтинг» (Україна) прийняв рішення про присвоєння АТ «ПРАВЕКС БАНК» (код ЄДРПОУ 14360920) довгострокового кредитного рейтингу на рівні uaААА. Банк або окремий борговий інструмент з рейтингом uaAAA характеризується найвищою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами.

Узагальнюючи результати аналізу, Агентство спиралось на наступні висновки:

1. АТ «ПРАВЕКС БАНК» працює на ринку з 1992 року та присутній у всіх обласних центрах України. З червня 2008 року 100% акцій Банку належать одній з найбільших міжнародних банківських груп Intesa Sanpaolo Group. Стратегічною метою діяльності і розвитку АТ «ПРАВЕКС БАНК» є створення універсального банку, який надає повний спектр банківських послуг юридичним та фізичним особам.

2. Фактор зовнішньої підтримки від акціонера впливає більше на кредитний ризик АТ «ПРАВЕКС БАНК» ніж масштаб його діяльності в Україні, який, на думку Агентства, у розрізі ризиковості, слід сприймати як формальну характеристику роботи Банку. Рівень зовнішньої підтримки з боку єдиного акціонера Банку — Intesa Sanpaolo Group — Агентство розцінює як дуже високий.

3. АТ «ПРАВЕКС БАНК» був дуже добре забезпечений власним капіталом, про що свідчить значний запас нормативів капіталу. Станом на 01.03.2021 р. регулятивний капітал банку (Н1) складав 1,383 млрд грн (при нормативі 200 млн. грн.), адекватність регулятивного капіталу (Н2) складала 37,52% (при нормативі 10%), адекватність основного капіталу (Н3) 35,96% (при нормативі 7%).

4. Інвестиції в цінні папери та кредитний портфель складали 76,88% активів АТ «ПРАВЕКС БАНК». З урахуванням наднизької частки NPL в кредитному портфелі Банку (на рівні 1,65%, що було в 26 разів нижче за середньоринковий показник), та того факту, що майже 100% портфелю цінних паперів Банку були представлені депозитними сертифікатами НБУ та ОВДП, якість активів АТ «ПРАВЕКС БАНК» Агентство вважає дуже високою.

5. Станом на початок 2021 року АТ «ПРАВЕКС БАНК» підтримував хороший запас ліквідності, про що свідчать відповідні нормативи Банку (Н6, LCRвв та LCRів), які із запасом перевищували нормативні значення, встановлені НБУ. Високі значення нормативів LCRвв та LCRів вказують на те, що Банк сформував вагомий запас ліквідності для покриття чистого очікуваного відпливу грошових коштів протягом 30 днів з урахуванням стрес-сценарію.

6. Впродовж 2020 – початку 2021 років АТ «ПРАВЕКС БАНК» згенерував вагомі обсяги доходів, мав певний нерозкритий потенціал процентних доходів, а також показав високі темпи приросту чистого комісійного доходу. Агентство позитивно оцінює здатність Банку генерувати та нарощувати доходи у поточних макроекономічних умовах діяльності.


Джерело: Рейтингове агентство "Стандарт-Рейтинг"

Экспертное мнение

Частка розміщення вкладів у Forward Online суттєво зросла Частка розміщення вкладів у Forward Online суттєво зросла
Андрій ПРУСОВ , заступник голови правління Forward Bank Протягом минулого року залучення вкладів... Далее
Ми очікуємо на незначне підвищення ставок Ми очікуємо на незначне підвищення ставок
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку У 2020 році Глобус Банк... Далее
Понад 80% вкладників скористалися депозитом «Онлайн» у Forward Online Понад 80% вкладників скористалися депозитом «Онлайн» у Forward Online
Андрій КИСЕЛЬОВ , Голова Правління АТ БАНК ФОРВАРД На сьогоднішній день монетарна політика НБУ залишається... Далее
Продукти Глобус Банку максимально прості та відкриті Продукти Глобус Банку максимально прості та відкриті
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку На сьогоднішній день процентні ставки... Далее
Восени ми не очікуємо значних коливань процентних cтавок Восени ми не очікуємо значних коливань процентних cтавок
Оксана КОРШУНОВА , Директор департаменту філійної мережі Піреус Банку Карантинні обмеження не вплинули на підсумки... Далее
Ми сповідуємо обережний підхід Ми сповідуємо обережний підхід
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Попри те, що теперішню ситуацію в... Далее

Архив раздела