Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Всі сервіси SWIFT gpi – лише в Ощадбанку


Изображение 1
28-01-2019

Ощадбанк завершив підключення всіх існуючих сервісів SWIFT gpi. На сьогодні Ощадбанк залишається єдиним банком в Україні, який використовує глобальну технологію SWIFT gpi при здійсненні транскордонних розрахунків

Ощадбанк, який першим в Україні почав використовувати глобальну технологію SWIFT gpi у сфері міжнародних платежів, завершив повне підключення до сервісу. Завдяки реалізації третього етапу – підключенню gSRP – банк отримав можливість негайно зупиняти та відкликати платежі з таких причин, як шахрайство чи помилка.

«Сервіс gSRP відповідає сучасним вимогам при роботі з шахрайськими операціями, коли банку потрібно негайно реагувати на несанкціоновані списання та зупиняти шахрайські транзакції. Нові технології, що використовуються в gSRP, залишають у минулому неефективні довготривалі комунікації та листування з банками-кореспондентами та значно зменшують операційні ризики. Раніше така процедура потребувала значних витрат часу на відправлення запитів банкам-кореспондентам. Запит про зупинення платежу надсилається безпосередньо до системи стеження Tracker, і платіж зупиняється на будь-якому етапі переказу до моменту завершення транзакції», – зазначив Євгеній Драчко-Єрмоленко, заступник голови правління Ощадбанку.

Нагадуємо, в серпні 2018 року Ощадбанк першим в Україні почав використовувати глобальну технологію SWIFT gpi для зручності клієнтів. Завдяки використанню цього інноваційного сервісу міжнародні розрахунки через Ощадбанк стали більш швидкими та прозорими, а додаток gpi Tracker дає можливість банку відстежувати міжнародні платежі в режимі онлайн. Майже половина gpi-платежів зараховується протягом 30 хвилин, майже 100% платежів – протягом 24 годин.

У листопаді 2018 року було реалізовано другий етап підключення до нової послуги gCOV, завдяки чому перекази відправляються за технологією з покриттям, що дає можливість уникати списання додаткових комісій банками-кореспондентами при здійсненні транскордонних розрахунків та забезпечує збереження інформації про платіж до кінцевого отримувача. Ощадбанк підтримує зв’язки з 182 банками світу для здійснення міжнародних переказів методом з покриттям.

Впровадження gpi є глобальним: 450 банків зі всього світу подали заявки на підключення, 125 підключились до сервісу. Сьогодні вже 79% банків-кореспондентів Ощадбанку користуються gpi. 73% міжнародних переказів з Ощадбанку спрямовуються через банки-кореспонденти, підключені до gpi. Прогнозується, що до кінця 2020 року SWIFT gpi стане стандартом для всіх транскордонних платежів. Компанія SWIFT продовжує працювати над удосконаленням та розширенням сервісів gpi.

Джерело: Ощадбанк

Экспертное мнение

До конца года мы ожидаем незначительное повышение доходности До конца года мы ожидаем незначительное повышение доходности
Денис РАКОВСКИЙ , Директор по продажам розничного бизнеса АО ТАСКОМБАНК Необходимо отметить, что ставки по... Далее
Ставки по депозитам в начале года не претерпят существенных изменений Ставки по депозитам в начале года не претерпят существенных изменений
Андрей КИСЕЛЕВ, Председатель Правления Forward Bank В настоящее время ликвидность банковского сектора... Далее
Наши вкладчики предпочитают «длинные» депозиты Наши вкладчики предпочитают «длинные» депозиты
Елена ДМИТРИЕВА , заместитель Председателя Правления Глобус Банка . Стоимость депозитов населения очень... Далее
Учетная ставка НБУ - один из драйверов стоимости ресурсов Учетная ставка НБУ - один из драйверов стоимости ресурсов
Денис РАКОВСКИЙ , Директор по продажам розничного бизнеса АО ТАСКОМБАНК Основным инструментом для сбережения... Далее
Конкуренция — это стимул расти и развиваться Конкуренция — это стимул расти и развиваться
Николай ДЕМЧЕНКО , начальник управления продаж и разработки продуктов ГЛОБУС БАНКА Что происходит с... Далее
Мы идем навстречу клиенту Мы идем навстречу клиенту
Андрей ОНОПКО : Заместитель председателя правления ПАО Мегабанк Продукт, который мы... Далее

Архив раздела