Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

#ШахрайГудбай: Ощадбанк спільно з НБУ та партнерами розпочинає інформаційну кампанію з протидії платіжному шахрайству


Изображение 1
07-07-2020

Ощадбанк за ініціативи Національного банку спільно з партнерами – платіжними системами, кіберполіцією, іншими банками та організаціями розпочинає  широкомасштабну інформаційну кампанію. Її мета  навчити українців основним правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів.

У рамках проекту #ШахрайГудбай на телебаченні, в соціальних мережах, ЗМІ транслюватимуться соціальні ролики, випускатимуться матеріали, присвячені основним правилам безпеки та популярним шахрайським схемам. Представники банків та фахівці у сфері фінансів, IT, кібербезпеки братимуть участь у теле- та радіошоу, в публічних заходах, зокрема в круглих столах і вебінарах.

«Якщо раніше ми боролися з накладками на банкоматах, за допомогою яких шахраї викрадали дані карток, то зараз ми боремось за обізнаність громадян, адже в більшості випадків люди стають жертвами шахраїв через недотримання основних правил платіжної безпеки», – наголосив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України Олексій Шабан. За його словами, минулого року в Україні відбулось майже 72 тисячі випадків незаконних дій із платіжними картками. 58% з них стались в Інтернеті. А от шахрайство з накладками на банкоматах майже відійшло в минуле.

«У боротьбі з шахрайством вкрай важливою є просвітницька робота з клієнтами на всіх рівнях. На жаль, далеко не всі мають достатній рівень фінансових та інших знань, і цілком зрозуміло, що у стресовій ситуації багато людей розгублюються і піддаються шахрайським маніпуляціям. Кампанія ШахрайГудбай, до якої приєднався Ощадбанк, якраз націлена на підвищення фінансової грамотності кожного українця. Чим більше ми будемо про це говорити,  тим більше користувачі платіжних карток будуть обережними при проведенні карткових розрахунків», – зазначив Антон Тютюн, заступник голови правління Ощадбанку.

В Україні, як і у світі, одним з найпопулярніших видів шахрайства з платіжними картками є соціальна інженерія – коли люди самі переказують гроші аферистам або розкривають їм дані своїх карток. У 2020 році через карантинні заходи українці дедалі частіше стали обирати безготівкові платежі, розрахунки та покупки онлайн. З’явились і нові схеми в шахраїв, які під виглядом державних органів обіцяють грошову допомогу через карантин і в такий спосіб виманюють дані платіжних карток. Тому виклик та завдання для банків усіх країн, особливо в період карантину та масового переходу в онлайн, – убезпечити людей від таких випадків.

Інформаційна кампанія проходитиме в липні-серпні 2020 року в усіх областях України. Детальніше про кампанію можна прочитати тут.

Джерело: Ощадбанк

Экспертное мнение

ГЛОБУС БАНК продовжить практику надання додаткових бонусів ГЛОБУС БАНК продовжить практику надання додаткових бонусів
Дмитро ЗАМОТАЄВ , Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Результати роботи ГЛОБУС БАНКУ із... Далее
Ринкова ситуація вимагає знижувати вартість ресурсів Ринкова ситуація вимагає знижувати вартість ресурсів
Андрій ПРУСОВ , Заступник голови правління Forward Bank Карантин, який розпочався в першому кварталі 2020... Далее
Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів
Дмитро ЗАМОТА Є В, Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКА За результатами минулого року... Далее
До кінця року банки пропонуватимуть вкладникам ставки на рівні 8–11% річних у гривні До кінця року банки пропонуватимуть вкладникам ставки на рівні 8–11% річних у гривні
Борис РАФАЛОВИЧ , директор Департаменту продажів роздрібних продуктів АТ ТАСКОМБАНК Попри зниження дохідності... Далее
Тенденція популяризації залучення вкладів через Інтернет триває Тенденція популяризації залучення вкладів через Інтернет триває
Андрій ПРУСОВ , заступник голови правління Forward Bank В минулому році Forward Bank отримав прибуток у розмірі... Далее
Сейчас уже можно говорить о тренде по снижению процентных ставок Сейчас уже можно говорить о тренде по снижению процентных ставок
Дмитрий ЗАМОТАЕВ, Начальник Департамента розничного бизнеса ГЛОБУС БАНКА До последнего пересмотра учетной... Далее

Архив раздела