Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Ощадбанк домігся погашення заборгованості від Брокбізнесбанку на загальну суму 200 млн. грн.


Изображение 1
22-09-2017

Ощадбанк відповідно до Закону України «Про іпотеку» набув право власності на нерухоме майно по вул. Саксаганського, 115-а в місті Києві. У 2013 році будівлю за цією адресою було передано в заставу Ощадбанку товариством з обмеженою відповідальністю «Капітал Інвест ЛТД» у забезпечення за кредитним договором, що був укладений між АТ «Ощадбанк» та АТ «Брокбізнесбанк» на суму 200 млн. грн. Колишні власники Брокбізнесбанку були також бенефіціарами зазначеної компанії. Оскільки Брокбізнесбанк не виконав свої зобов’язання за кредитним договором, Ощадбанк у судовому порядку протягом більш ніж трьох років намагався отримати задоволення своїх вимог, у тому числі за рахунок нерухомого заставного майна. 

Було розроблено юридичну стратегію, яка, незважаючи на зухвалий опір з боку боржника, надала змогу отримати максимально можливу компенсацію завданого банку збитку – стовідсоткове погашення суми боргу. Протягом трьох років судової війни банк стикався з вражаючими прикладами судового свавілля – від розгляду ЧОТИРЬОХ апеляційних скарг банку ІДЕНТИЧНОЮ колегією суддів (і це за наявності електронної системи розподілення суддів, що має звести до нуля можливість розгляду справи тими самими суддями) і фактично автоматичного відхилення апеляцій до судових позовів від споріднених компаній для блокування законних прав банку на стягнення об’єкта, нерозміщення судових рішень у Єдиному держреєстрі та рішень судів нижчих інстанцій, які НЕ ЗВАЖАЛИ на рішення Вищого господарського суду України на користь банку.   

В заставі Ощадбанку перебувало два об’єкти нерухомості. В серпні 2016 року постановою Київського апеляційного господарського суду Ощадбанк домігся звернення стягнення на об’єкт нерухомості по вул. Лепсе, загальною площею понад 12 тис. кв. м. Це дало можливість повернути майже 120 млн. грн. заставних коштів.

Для остаточного погашення заборгованості Ощадбанк у цілковитій відповідності з Законом України «Про іпотеку» скористався можливістю задовольнити свої вимоги в позасудовому порядку та набув право власності на предмет іпотеки, що розташований на вул. Саксаганського.

Наголошуємо, що банк, діючи в законній площині, вжив усіх можливих заходів, спрямованих на вирішення проблемної ситуації. Запевняємо, що банк надав можливість попередньому власнику вивезти належні йому речі та звільнити будівлю. При реалізації своїх прав Ощадбанк зустрів силовий опір та провокації з боку колишніх власників. Маючи досвід судового протистояння з вказаним проблемним позичальником, банк завчасно повідомив Національну поліції України по можливий перебіг подій.

Реалізувавши своє законне право на володіння та користування майном, банк виставить об’єкти нерухомості на реалізацію через прозорі електронні торги.

Джерело: Ощадбанк

Экспертное мнение

Учетная ставка НБУ - один из драйверов стоимости ресурсов Учетная ставка НБУ - один из драйверов стоимости ресурсов
Денис РАКОВСКИЙ , Директор по продажам розничного бизнеса АО ТАСКОМБАНК Основным инструментом для сбережения... Далее
Конкуренция — это стимул расти и развиваться Конкуренция — это стимул расти и развиваться
Николай ДЕМЧЕНКО , начальник управления продаж и разработки продуктов ГЛОБУС БАНКА Что происходит с... Далее
Мы идем навстречу клиенту Мы идем навстречу клиенту
Андрей ОНОПКО : Заместитель председателя правления ПАО Мегабанк Продукт, который мы... Далее
Сентябрь–ноябрь — самый выгодный период для размещения вкладов Сентябрь–ноябрь — самый выгодный период для размещения вкладов
Константин КОШЕЛЕНКО , Заместитель председателя правления Forward Bank В начале 3-го квартала 2018 года... Далее
Мы создаем новые возможности и перспективы Мы создаем новые возможности и перспективы
Денис РАКОВСКИЙ, Директор по продажам розничного бизнеса АО ТАСКОМБАНК Качество и удобство в обслуживании для... Далее
Наші депозити надійні Наші депозити надійні
Олена ДМІТРІЄВА , заступник Голови Правління Глобус Банку: Глобус Банк є активним гравцем на ринку депозитів. У... Далее

Архив раздела