Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Підтверджено рейтинг ПАТ "ДОЙЧЕ БАНК ДБУ"


Изображение 1
03-07-2018

3 липня 2018 року рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» прийняв рішення про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ "ДОЙЧЕ БАНК ДБУ" (код ЄДРПОУ 36520434) на рівні uaAAА за національною шкалою. Банк або окремий борговий інструмент з рейтингом uaAAА характеризується найвищою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими банками або борговими інструментами. Приймаючи рішення про підтвердження кредитного рейтингу за національною шкалою, Агентство керувалося результатами аналізу фінансової та статистичної звітності Банку за підсумками 12 місяців 2017 року, а також окремих форм статистичної звітності Банку за 2017 рік та за січень-травень 2018 року. 

Завантажити файл оновлення рейтингу із статистичними додатками 

Капітал та адекватність капіталу 

Станом на 01.06.18 регулятивний капітал ПАТ "Дойче Банк ДБУ" (Н1) складав 323,31 млн. грн., що на 7,99% менше ніж станом на 03.01.2017 р. Показник регулятивного капіталу ПАТ "Дойче Банк ДБУ" суттєво перевищував граничне значення, встановлене НБУ.

Станом на 01.06.2017 норматив адекватності регулятивного капіталу ПАТ "Дойче Банк ДБУ" (Н2) становив 84,82%, що на 32,26 п.п. менше ніж станом на початок 2017 року, на 74,82 п.п. більше ніж граничне значення, встановлене НБУ, і на 67,76 п.п. більше середнього показника по банківській системі. За весь період аналізу, незважаючи на значні коливання Н2 Банку, даний норматив Банку суттєво перевищував середнє значення нормативу по банківській системі. Отже Банк сформував безпрецедентно великий запас Н2.

Таким чином, на думку Агентства, ПАТ "Дойче Банк ДБУ" був дуже добре забезпечений регулятивним капіталом на 01.06.2018 року та протягом всього періоду аналізу. Запас регулятивного капіталу за нормативами Н1 та Н2 Банку був дуже великим, що зводило до нуля ризик невиконання Банком нормативів капіталу НБУ та ризик потреби у докапіталізації. 

Структура та якість активів

Сприймаючі данні про якість активів Банку, потрібно враховувати специфіку операцій ПАТ "Дойче Банк ДБУ", на балансі якого переважають високоліквідні активи. Так, станом на 31.12.2017 активи Банку становили 2,088 млрд. грн., з яких 54,51% були представлені грошовими коштами та коштами в НБУ. Станом на 31.12.2017 р. 53,1% або 1,109 млрд. грн. активів Банку були розміщені у депозитних сертифікатах НБУ. Тобто, на початок першого кварталу 2018 року близько 55% активів Банку відносилось до категорії високоліквідних активів з найвищою якістю, яка можлива в Україні. На 01.04.2018 тенденція змінилась, кредити та заборгованість клієнтів Банку зросла до 1,11 млрд. грн., а їх частка у активах Банку склала 64,83%. В кредитному портфелі Банку були відсутні кредити фізичним особам та кредити в іноземній валюті.

Агентство нагадує, що ПАТ "Дойче Банк ДБУ" не має non-performing loans (NPL), які розраховуються як сума 5 класу боржників-фізосіб та 10 класу боржників-юридичних осіб. 

Ліквідність

Норматив миттєвої ліквідності ПАТ "Дойче Банк ДБУ" (Н4) станом на 01.06.2018 складав 158,73%, що на 138,73 п.п. більше ніж встановлене НБУ граничне значення, і на 99,2 п.п. більше ніж середнє значення даного нормативу по банківській системі України. Протягом всього періоду аналізу (з квітня 2016 року по травень 2018 року) Н4 Банку перевищував як граничний розмір Н4, встановлений НБУ, так і середнє значення нормативу по банківський системі.

Норматив поточної ліквідності ПАТ "Дойче Банк ДБУ" (Н5) станом на 01.06.2018 був на рівні 121,1%, що на 81,1 п.п. більше граничної відмітки, встановленої НБУ. Протягом всього періоду аналізу (з квітня 2016 року по травень 2018 року) Н5 Банку був більше за граничний розмір Н5, встановлений НБУ, та за середнє значення даного нормативу по банківський системі.

Норматив короткострокової ліквідності Банку (Н6) на 01.06.2018 становив 120,79%, що на 60,79 п.п. перевищувало граничне значення, встановлене НБУ. Протягом всього періоду аналізу (тобто з квітня 2016 по травень 2018 року) Н6 Банку перевищував як граничний розмір цього нормативу, встановлений НБУ, так і його середнє значення по банківський системі.

Агентство наголошує, що за всіма трьома нормативами Банку спостерігалась схожа картина: протягом всього періоду аналізу Банк формував помітний запас за нормативами ліквідності по відношенню до нормативних значень НБУ та до середніх значень нормативів по банківській системі. Запас нормативів ліквідності, сформований ПАТ "Дойче Банк ДБУ" на 01.06.2018 р., був дуже великим, що вказує на консервативний підхід Банку до управління активами. Але саме цей підхід є передумовою дуже високої якості активів Банку та здатний забезпечувати стабільну роботу Банку навіть при реалізації дуже несприйнятливих сценаріїв на українському ринку. 

Дохідність операцій

Агентство нагадує, що за підсумками 2016 року прибуток ПАТ "Дойче Банк ДБУ" сягнув 112,796 млн. грн. За результатами 2017 року Банк отримав прибуток в розмірі 38,071 млн. грн., що на 66,25% нижче показника 2016 року. За перший квартал 2018 року прибуток Банку склав 10,346 млн. грн., що на 28,43% менше ніж у першому кварталі 2017 року. Проте зниження прибутку Банку не впливало на рівень його кредитного ризику.

Слід також звернути увагу, що за останні дванадцять  кварталів ПАТ "Дойче Банк ДБУ" на регулярній основі працював з прибутком. Отже прибуткова робота для Банку була звичайною практикою, що також позитивно впливало на кредитний рейтинг Банку. 

Інші фактори

Перевірка за загальнодоступними базами даних Державної фіскальної служби показала, що Банк перебував на обліку в органах ДФС та не мав заборгованості з податків.

ПАТ "Дойче Банк ДБУ" користувався дуже високим рівнем зовнішньої підтримки від свого акціонера – Deutsche Bank. Група Deutsche Bank завершила перший квартал 2018 року з загальним чистим доходом 6,978 млрд. євро., а загальний обсяг активів Групи на 31.03.2018 року складав 1,478 трлн. євро.

Наведені показники підтверджують, що зовнішня підтримка групою Deutsche Bank свого банку в Україні є необмеженою. Додатково Агентство нагадує, що Deutsche Bank є єдиним з іноземних банків в Україні, що крім традиційної зовнішньої підтримки своєї дочірньої структури, яка базується на внесках до статутного капіталу, на забезпеченні ліквідності та стимулюється репутаційними ризиками, декларує гарантії виконання ПАТ "ДОЙЧЕ БАНК ДБУ" його договірних зобов'язань. На момент оновлення рейтингу такі гарантії мали 32 дочірніх банки Deutsche Bank, до складу яких входив і ПАТ "ДОЙЧЕ БАНК ДБУ". Наявність "твердої гарантії" Deutsche Bank, яка є публічною, — це дуже суттєвий позитивний фактор, який впливає на довгостроковий кредитний рейтинг та підсилює конкурентні переваги Deutsche Bank в Україні. Перелік інститутів, які мають гарантії Deutsche Bank, оновлюється на сайті Банку у розділі "Declaration of Backing". 

Узагальнення

Таким чином, ПАТ "Дойче Банк ДБУ" у другому кварталі 2018 року був дуже добре забезпечений капіталом, сформував і підтримував значний запас нормативів ліквідності та забезпечував дуже високу якість активів. Діяльність Банку протягом періоду аналізу була прибутковою.

Джерело: Рейтингове агенство «Експерт-Рейтинг»

Экспертное мнение

Мы создаем новые возможности и перспективы Мы создаем новые возможности и перспективы
Денис РАКОВСКИЙ, Директор по продажам розничного бизнеса АО ТАСКОМБАНК Качество и удобство в обслуживании для... Далее
Наші депозити надійні Наші депозити надійні
Олена ДМІТРІЄВА , заступник Голови Правління Глобус Банку: Глобус Банк є активним гравцем на ринку депозитів. У... Далее
Пріоритетний напрямок розвитку Банку Альянс - корпоративні клієнти Пріоритетний напрямок розвитку Банку Альянс - корпоративні клієнти
Юлія ФРОЛОВА , виконуюча обов язки Голови Правління Банку Альянс Пріоритетним напрямком розвитку Банку Альянс в... Далее
Мы работаем по среднерыночной ставке Мы работаем по среднерыночной ставке
Андрей КИСЕЛЕВ , Председатель правления Forward Bank По нашим прогнозам в течение ближайших нескольких 2 3... Далее
Уровень сервиса — главное, на что клиент обращает внимание, выбирая банк Уровень сервиса — главное, на что клиент обращает внимание, выбирая банк
Алексей ПУЗНЯК, директор департамента по развитию розничных продуктов Альфа-Банка Украина и Укрсоцбанка ... Далее
Мы работаем над тем, чтобы мобильный банкинг Industrial24 был основной точкой доступа к услугам Мы работаем над тем, чтобы мобильный банкинг Industrial24 был основной точкой доступа к услугам
Марина НЕСТЕРОВСКАЯ , заместитель директора Департамента развития бизнеса Индустриалбанка В декабре 2017... Далее

Архив раздела