Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

ВІДМІННІ ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНКУ ЗА 2019 РІК


Изображение 1
11-02-2020

Чистий прибуток Креді Агріколь Банку за 2019 рік склав +1 730 млн грн, що на +18% або +267 млн грн вище, ніж за 2018 рік.

«Креді Агріколь Банк закінчив 2019 рік із найвищим у своїй історії чистим прибутком понад 1,7 мільярдів гривень, що є значним покращенням порівняно з результатом минулого року (+18%), незважаючи на зниження облікової ставки НБУ та суттєві інвестиції у вдосконалення банківських процесів з метою задоволення потреб клієнтів. Отриманий результат - підтвердження ефективності обраної стратегії банку», - коментує Джорджіо Сопранзі, член Правління, Фінансовий директор Креді Агріколь Банку.

Портфель працюючих кредитів (без урахування резервів) продемонстрував рівномірне зростання на +7% або +1,5 млрд грн порівняно з кінцем грудня 2018 року. Банк підтвердив високу якість свого кредитного портфеля: коефіцієнт проблемних кредитів (NPL) є одним із найнижчих серед українських банків (4%), при цьому коефіцієнт покриття залишається  дуже зваженим (96%).

Депозитний портфель Креді Агріколь Банку сягнув 28,8 млрд грн на кінець грудня 2019 року, що на +7% або майже +2 млрд грн більше, ніж на кінець грудня 2018 року, і що підтверджує задоволеність клієнтів продуктами банку. Депозити клієнтів забезпечують комфортний рівень ліквідності для банку як у гривні, так і в іноземній валюті. Надлишок гривневої ліквідності було розміщено в ліквідні інструменти (депозитні сертифікати та казначейські облігації).

Позиція капіталу банку залишається сильною: коефіцієнт достатності капіталу (Н2) становить 19,8%, що значно перевищує мінімальний обов’язковий рівень (10%).

Чистий банківський дохід зростає щороку (3,6 млрд грн на кінець 2019 року, що на +4% більше, ніж у 2018 році). Банк продемонстрував зростання за основними компонентами банківського доходу, що свідчить про ефективність бізнес-моделі банку та послідовність реалізації його стратегії. Інший ЧБД знизився порівняно з 2018 роком за рахунок нижчих торговельних результатів, пов’язаних переважно зі стабільнішими обмінними курсами та нижчими валютними спредами.

Операційні витрати банку порівняно з 2018 роком зросли переважно  через витрати на персонал (ситуація на ринку праці залишається напруженою). Зростання інших витрат на +73 млн грн або +13% було переважно спричинене суттєвими інвестиціями у трансформацію та розвиток банку.

Співвідношення витрат до доходів Креді Агріколь Банку залишається одним із найнижчих серед українських універсальних банків. Воно не погіршилося в умовах зростання загальних витрат та інвестицій.

Вартість ризику у 2019 році була позитивною (+163 млн у 2019 році проти -269 млн у 2018 році) завдяки успішному управлінню проблемною заборгованістю (повернення, погашення і продажі зарезервованих кредитів) та зваженій політиці управління ризиками.

Джерело: Креді Агріколь Банк

Экспертное мнение

Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів Ми концентруємося на залученні довгострокових депозитів
Дмитро ЗАМОТА Є В, Начальник Департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКА За результатами минулого року... Далее
До кінця року банки пропонуватимуть вкладникам ставки на рівні 8–11% річних у гривні До кінця року банки пропонуватимуть вкладникам ставки на рівні 8–11% річних у гривні
Борис РАФАЛОВИЧ , директор Департаменту продажів роздрібних продуктів АТ ТАСКОМБАНК Попри зниження дохідності... Далее
Тенденція популяризації залучення вкладів через Інтернет триває Тенденція популяризації залучення вкладів через Інтернет триває
Андрій ПРУСОВ , заступник голови правління Forward Bank В минулому році Forward Bank отримав прибуток у розмірі... Далее
Сейчас уже можно говорить о тренде по снижению процентных ставок Сейчас уже можно говорить о тренде по снижению процентных ставок
Дмитрий ЗАМОТАЕВ, Начальник Департамента розничного бизнеса ГЛОБУС БАНКА До последнего пересмотра учетной... Далее
2019 год может стать рекордным по прибыльности банковской системы 2019 год может стать рекордным по прибыльности банковской системы
Борис РАФАЛОВИЧ , Директор Департамента продаж розничных продуктов АО ТАСКОМБАНК Национальный банк Украины... Далее
Украинцы чаще стали размещать депозиты в иностранной валюте Украинцы чаще стали размещать депозиты в иностранной валюте
Оксана КОНЮШКО , начальник Управления развития продуктов и программ Forward Bank В текущем году наблюдался... Далее

Архив раздела